A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Івано-Шийчинська гімназія" Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області

Організоване закінчення навчального року

Базові нормативні документи

Наказ про організоване завершення 2023-2024 навчального року та проведення підсумкового оцінювання

Наказ про підготовку до нового навчального року

Наказ про зарахування здобувачів освіти до 1 класу КЗ "Івано-Шийчинська гімназія" у 2024/2025 навчальному році

Наказ про нагородження Похвальним листом "За високі досягнення у навчанні" учнів КЗ "Івано-Шийчинська гімназія"

Про переведення учнів 1-8 класів до наступних класів

Про видачу документів про базову середню освіту та відрахування учнів 9 класу

Тривалість навчального року

Відповідно до Постанови КМУ від 28.07.2023 №782 «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні» 2023/2024 навчальний рік у закладах загальної середньої освіти триватиме з 1 вересня 2023 року до 28 червня 2024 року. Залежно від безпекової ситуації в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці військовим адміністраціям за участю засновників закладів загальної середньої освіти доручено забезпечити організацію початку навчального року.

Звільнення від ДПА та організаційні засади проведення вступної кампанії

Відповідно до Закону України від 08.11.2023 №3438-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року» здобувачі освіти, які завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Забезпечення безперервності здобуття освіти учнів, які перебувають на небезпечних територіях України та за кордоном

Наказом МОН від 15.05.2023 №563 затверджено методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні. Цей документ допоможе освітянам організовано завершити навчальний рік та забезпечити право на доступне навчання учнів, які вимушено опинилися за межами України, дітей з неконтрольованих територій, територій населених пунктів на лінії зіткнення та деокупованих територій.  У наказі надано роз'яснення з таких питань:

  • забезпечення права на освіту учнів, які внаслідок війни вимушено знаходяться за кордоном, дітей з неконтрольованих територій, територій населених пунктів на лінії зіткнення, деокупованих територій;
  • оцінювання результатів навчання учнів;
  • зарахування учнів до школи та переведення на наступний рік навчання;
  • отримання документів про здобуття освіти

Навчання дітей, які одночасно здобувають освіту за кордоном і в закладі освіти України

Наказом МОН від 18.08.2023 № 1014 затверджено Типову освітню програму для навчання дітей, які виїхали з України внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації і здобувають освіту одночасно в закладах освіти країни перебування та України. Ця Програма застосовується в класах (групах) дистанційного навчання для організації вивчення окремих предметів українських освітніх програм, які не вивчаються у закордонних школах. Зокрема Типова освітня програма містить вимоги до осіб, які можуть здобувати освіту відповідно до цієї програми, загальний обсяг та рекомендоване навчальне навантаження (в годинах) та опис інструментарію оцінювання. Згідно з цим документом семестрове оцінювання, залежно від ситуації, можна проводити за результатами: 

  • тематичного оцінювання; 
  • поточного оцінювання, отриманого учнями під час дистанційного навчання; 
  • підсумкового оцінювання у вигляді письмової контрольної роботи, тестування, заповнення google-форм, усної співбесіди тощо з використанням технологій дистанційного навчання і засобів зв'язку.

Індивідуальна форма здобуття освіти

Порядок організації здобуття повної загальної середньої освіти за індивідуальною формою регламентується Положенням, затвердженим наказом МОН від 12.01.2016  № 8 (у редакції наказу МОН від 10.02.2021 № 160). Згідно з ним переведення учнів (крім педагогічного патронажу) може відбуватися протягом навчального року, але не пізніше ніж за 3 місяці до проведення річного оцінювання результатів навчання учнів. Для учнів, які навчаються (навчались) за кордоном, проживають (проживали) на тимчасово окупованій чи неконтрольованій території України зарахування (переведення) на екстернат здійснюється протягом усього календарного року. За результатами річного оцінювання та/або ДПА учнів педагогічна рада може прийняти одне з таких рішень:

  • про продовження здобуття освіти за індивідуальною формою - якщо встановлені результати навчання здобувача освіти не нижче середнього рівня;
  • про переведення здобувача освіти на інституційну форму здобуття освіти - якщо встановлено початковий рівень результатів навчання або непроходження учнем річного оцінювання без поважних причин з одного або декількох навчальних предметів (інтегрованих курсів). Але цей пункт не застосовується до зшколярів, які з поважних причин (стан здоров’я, збройний конфлікт, перебування за кордоном, на неконтрольованій чи окупованій території) не можуть відвідувати навчальні заняття в закладі освіти.

Результати оцінювання зазначаються у свідоцтві досягнень, видача документів про освіту встановленого зразка, у тому числі з відзнакою, здійснюється відповідно до законодавства.

Підсумкове оцінювання, заповнення Класного журналу та Свідоцтва навчальних досягнень учнів початкової школи

Наказом МОН від 13.07.2021 №813 затверджено методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти. Цим документом окреслено базові підходи до процесу отримання даних про стан сформованості результатів навчання учнів, надано примірні зразки сторінок класного журнали та Свідоцтва досягнень і представлена орієнтовна рамка оцінювання результатів навчання.

Оформлення Свідоцтва досягнень учнів 5-6 класів НУШ

Заповнення Свідоцтва досягнень учнів 5-6 класів НУШ здійснюється відповідно до наказу МОН від 01.04.2022 № 289. Цей документ відображає результати навчальних досягнень школярів з усіх навчальних предметів та інтегрованих курсів, визначених освітньою програмою школи, сформованість наскрізних умінь школярів, визначених Держстандартом. 

Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні

Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році

Про деякі питання видачі документів про загальну середню освіту в умовах воєнного стану в Україні

Наказ про переведення учнів 1-8 класі до наступних класів

Про видачу документів про базову середню освіту та відрахування учнів 9 класу

Про організоване завершення 2022/2023 навчального року та проведення підсумкового оцінювання

Роз’яснення МОН України Дистанційне формувальне, поточне та підсумкове оцінювання

Роз’яснення МОН України Випускні, свідоцтва та видача табелів

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень